Pod koniec listopada minionego roku, dzięki współpracy naszej szkoły z angielską firmą "Oxfordon Studia w Anglii", licealiści klas trzecich z „Czternastki”, zainteresowani studiami w Wielkiej Brytanii, wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Londynu i okolic. W ramach tej inicjatywy odwiedziliśmy sześć uczelni, uczestnicząc m.in. w warsztatach, wykładach i spotkaniach z kadrą akademicką oraz w dniach otwartych na uniwersytecie Bedfordshire i Coventry. Umożliwiło nam to poznanie ciekawej oferty edukacyjnej szkół wyższych oraz zaznajomienie się z zasadami rekrutacji na studia. Ponadto zwiedzając najważniejsze miejsca kultury i obiekty turystyczne, pogłębialiśmy wiedzę o Wlk.Brytanii a także sprawność w posługiwaniu się językiem angielskim.

Wieczorny spacer nad Tamizą, warsztaty firmy Apple nt. fotografii i muzyki, całodniowa wycieczka po stolicy z wizytą w Sky Garden, rejs statkiem po rzece, obiad w China Town, świąteczny jarmark Winter Wonderland w Hyde Park czy przejazd kolejką linową Emirates Air Line Cable Car na Greenwich - to tylko kilka przykładów z bogatego programu naszego wyjazdu. Obok przyjemności dla ducha jaką było zwiedzenie galerii Tate Modern i muzeów (Natural History Museum, Science Museum, Victoria&Albert Museum), mieliśmy także czas na przyziemniejsze atrakcje, czyli zakupy i degustację lokalnych smakołyków.

Długo będziemy pamiętać tak intensywny i pełen wrażeń pobyt w jednej z najciekawszych stolic Europy!

Opinie uczestników wycieczki:

The trip to England was an amazing experience. I was able to gain an insight into studying abroad. For me, the best part was sightseeing London, talking to foreigners and going to Winter Wonderland. It definitely was a blast and the best school trip I’ve ever participated in.

Karina

One of the things I liked the most about the trip was that although there was a variety of activities to do, we still had a lot of spare time.

Patryk

Najbardziej podobało mi się to, że mieliśmy możliwość porozmawiania z ludźmi którzy studiują w Anglii oraz to, że mogliśmy poznać realia życia studenta w Wielkiej Brytanii.

Oskar

In London I really liked our accommodationJ The visit in the Science Museum was an exhilarating experience – so many interesting exhibits! During the workshops in Apple Store I learned very useful tricks concerning taking pictures.

P.L.

This adventure helped me realise that being open to new options and opportunities can change your life. The trip helped me get used to the British pronunciation and experience life in a huge city.

Weronika

Na wycieczce w Anglii zainspirowało mnie wiele ciekawych uniwersytetów. Miejsca, które zwiedzaliśmy były niesamowicie przyciągające. Na pewno będę wspominał ten niesamowity wyjazd przez wiele lat.

Sebastian

Wycieczka do Anglii pozwoliła mi zwiedzić kolejną europejską stolicę, poznać tamtejszą kulturę i odwiedzić uniwersytety na które planuję aplikować. Swobodny plan umożliwił nam spędzenie czasu z przyjaciółmi i zwiedzenie najbardziej interesujących mnie zabytków.

Agnieszka

201128696_934509650452372_3894564202833820256_n.jpg