Lista osób zakwalifikowanych do finału

VI Wojewódzkiego Konkursu Międzyprzedmiotowego:

1. Buchholz Zofia SP Piwoni
  2. Lichota Julia SP TAK
  3. Włochal Maciej SP 6
  4. Balcerzak Paulina SP Bezrzecze
  5. Włodarczyk Artur SP Bezrzecze
  6. Fabian Aleksandra SP TAK
  7. Zielińska Maria SP 10
  8. Fuławka Karolina SP 56
  9. Wąsik Zuzanna Polsko-Amerykańska SP
  10. Jakóbik Leon Polsko-Amerykańska SP

Gratulujemy i zapraszamy na finał 31 marca!

W kwietniu odbyła się już czwarta edycja naszego Wojewódzkiego Konkursu Międzyprzedmiotowego w języku angielskim pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Szczecin oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
Konkurs skierowany był do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. Składał się z trzech etapów: pierwszy – eliminacje szkolne, drugi – pisemny test językowy z elementami biologii, matematyki, historii, kulturoznawstwa i wiedzy o krajach anglojęzycznych przeprowadzony online oraz etap finałowy – ustny w formie quizu.
Głównym celem konkursu jest popularyzowanie i rozwijanie zainteresowań językiem angielskim oraz wzbogacanie słownictwa i umiejętności komunikacyjnych uczniów w oparciu o sytuacje, z którymi uczestnicy mogą spotkać się w życiu codziennym. Konkurs obejmował treści określone w podstawie programowej języka angielskiego oraz treści wykraczające poza podstawę programową, z uwzględnieniem podstawowego słownictwa z zakresu biologii, matematyki, historii i wiadomości o kulturze krajów angielskiego obszaru językowego.
8 kwietnia, w drugim etapie o udział w finale walczyły 42 osoby. Do ścisłego finału, który odbył się 27 kwietnia, zakwalifikowało się 10 uczestników z najwyższymi wynikami.
Ostatecznie laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali uczniowie z SP 6 – I i II miejsce oraz z SP 35 – III miejsce.

Uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy a także nagrody ufundowane przez Kuratorium Oświaty i wydawnictwo Express Publishing.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

202200091_603509723956311_7967604508379319075_n.jpg