Pod koniec listopada wraz z nauczycielkami języka angielskiego udaliśmy się do Anglii. Program wycieczki przewidywał zwiedzenie stolicy oraz kilku uniwersytetów. Na początku przybyliśmy do Luton, gdzie zwiedzaliśmy Bedfordshire University podczas dni otwartych uczelni. Kolejnym etapem podróży było Coventry University w miasteczku o tej samej nazwie. Tam mieliśmy okazję zapoznać się z ofertą uczelni przedstawioną przez Paige Naomi Knibbs, która pomaga zagranicznym studentom podjąć naukę w szkole wyższej oraz razem z nią i Adamem O’Flynnem zwiedzić kilka wydziałów uczelni w Coventry. Różnorodna oferta uniwersytecka w niejednym z nas rozpaliła marzenia o studiach w tym mieście!

Następnym punktem programu był wyjazd do High Wycombe, gdzie znajduje się Buckinghamshire New University. Studenci z Polski, wśród nich również absolwenci „Czternastki”, opowiadali o swoich doświadczeniach w studiowaniu i życiu w Anglii. W dalszej kolejności zwiedziliśmy stadion Wembley, szczególnie atrakcyjny dla fanów piłki nożnej. Okazało się, że tam również znajduje się uniwersytet UCFB, oferujący głównie kierunki związane z zarządzaniem sportem.

Kolejny czas pobytu wypełniło nam zwiedzanie Londynu, m.in. Natural History Museum, British Museum oraz Victoria&Albert Museum, a także Sky Garden. Natomiast ostatnim punktem programu było odwiedzenie Ravensbourne University, artystycznej uczelni na której również studiuje jedna z absolwentek naszej szkoły.

Tegoroczny wyjazd z całą pewnością zmotywował nas do podszkolenia języka angielskiego oraz stawienia czoła ambitnym wyzwaniom edukacyjnym!

Opinie uczniów o wycieczce:

The trip was really fun. Seeing all the amazing universities was a rewarding experience. London was great! :)

Amelia

During our trip to UK not only did we see London, but also a few cities nearby. We've been to Luton, High Wycombe and Coventry to see what British universities have to offer. It definetly broadened our horizons and showed us other possibilities for the future. Now we are more aware of the opportunities we have, which will be helpful when choosing our future paths.
Weronika

Seeing university and England in general was a really unique experience. The universities and places we have seen have shown us what studying in UK truly looks like. This gave us an opportunity to live like students do. For me, it helped a bit when it comes to deciding whether to try applying there or not.
Julia

200752461_1167722693732360_1663812666028106600_n.jpg