Drugi rok z rzędu reprezentacja naszej szkoły zdobyła Mistrzostwo Szczecina w koszykówce dziewcząt. Zawodniczki z liceum pewnie zwyciężyły w turnieju finałowym, który odbył się 7 marca. Jako gospodarz zawodów podtrzymaliśmy wspaniałą serię, bowiem jeszcze nigdy nie przegraliśmy meczu we własnej hali na tym poziomie rozgrywek.

Po zajęciu pierwszego miejsca w fazie grupowej Mistrzostw Szczecina, w półfinale pokonaliśmy XVII LO, które w meczu o 3 miejsce musiało uznać wyższość I LO. W ścisłym finale nasz zespół wygrał z VI LO 63:45, awansując tym samym do etapu wojewódzkiego.

Zespołowi gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej fazie rozgrywek.

Skład reprezentacji XIV LO:

Oliwia Pyta, Weronika Baszak, Maja Mańkowska, Martyna Kubicka, Agnieszka Cygan, Katarzyna Czapska, Natalia Pyra, Karolina Spychała, Pola Witków, Kinga Krasucka. Trener: Marcin Szewczyk

201672380_202576825059675_7887283587722694321_n.jpg