26 maja gimnazjaliści i licealiści z naszej szkoły, wraz z opiekunką samorządu uczniowskiego panią Małgorzatą Kuszyk, wzięli udział jako wolontariusze w dwóch imprezach sportowych, zorganizowanych przez Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Pierwszą z nich był Bieg Gwiazd na dystansie 5 i 10 km wokół kąpieliska Arkonka, drugą - Mecz Gwiazd w piłce siatkowej na Arenie Netto w Szczecinie (Patronat Honorowy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza). Zaangażowanie naszych uczniów polegało na wyznaczeniu trasy biegu oraz na wręczeniu sławnym gościom prac plastycznych, wykonanych przez młodzież w szkole. Spośród znanych sportowców różnych dyscyplin w meczu zagrali m.in. mistrzyni Europy w siatkówce  - Dorota Świeniewicz i Jakub Kot - skoczek narciarski, który niedawno odwiedził „Czternastkę”.

Warto dodać, że nasi wolontariusze już trzeci rok z rzędu pomagali w tej imprezie charytatywnej, której dochód zasili konto szczecińskiego hospicjum.

200745116_494230238356988_2436813321850677196_n.jpg