W miniony piątek już tradycyjnie w naszej szkole odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka połączony z Dniem Sportu. Program imprezy był bardzo urozmaicony: począwszy od kursu tańca cza-czy prowadzonego przez naszych uczniów (Zuzię Ustianowską i Patryka Grabowskiego), rozgrywki sportowe aż po „dmuchańce” na małym boisku, gdzie odbywały się gry i zabawy z udziałem zaproszonych strażaków i policjantów.Mundurowi goście m.in. zademonstrowali chętnym osobom swoje wozy służbowe i wspomagali uczniów (Olka Wawrzyniaka i Artura Chojnackiego) w pokazie zasad udzielania pierwszej pomocy. Jak zwykle największe zainteresowanie wzbudził przegląd artystów szkolnych przy dźwiękach angielskich i hiszpańskich melodii. Wśród nich wyróżnili się gimnazjaliści z kl.3k: Weronika Wawer, Adrian Kosior i Eliza Piękniewska, odtwórcy piosenki Jamesa Younga „I’ll be good”, Mateusz Freidenberg z kl.3m, który zagrał na harmonijce muzykę z filmu „Ojciec Chrzestny”, a także trzej gitarzyści z kl.3k – Maciej Mierkiewicz, Kuba Zawada i Karol Janowski, wykonawcy nagrania „FBI” z repertuaru zespołu The Shadows. Ponadto swoje umiejetności wokalne zaprezentowały znane już dobrze solistki: Julia Soroka z kl.2m w piosence TINI pt. „Princesa” i Ewa Prędki z kl. 3l w utworze Landy del Rey „Summertime sadness”. Nie mniejszy podziw publiczności wzbudzili licealiści, jak Staś Jurkowski w piosence „La cación del Mariachi” i znane trio: Martyna Rozwadowska, Olaf Szteke (wokal) i Paweł Krukowski( gitara) w utworze „FourFiveSeconds” Rihanny. Największy aplauz wywołał jednak gościnny występ Konrada Szulca – Łatwińskiego i Amelii Zielińskiej,niezwykle utalentowanych młodziutkich artystów, którzy przyjechali do nas ze Szkoły Tańca „Fokus”.

Nie zabrakło także propozycji dla miłośników sportu. Na dużym boisku odbyły się rozgrywki w piłce nożnej, w których zwyciężyli licealiści klas pierwszych, II msc. zajęli gimnazjaliści z kl.3n i 3m, a III msc. kl.2k. Natomiast w turnieju trójek siatkarskich wygrała Amelia Matusiak, Maja Kościelniak i Martyna Nowakowska.

Dodatkową atrakcją w piątkowe popołudnie była możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia w fotobudce, a w kawiarence plenerowej - degustacja smacznych wypieków i lemoniady, przygotowanych przez uczennice. Po całorocznym trudzie nauki, szkolny festyn był przyjemną imprezą integracyjną, wprowadzającą w nastrój zbliżających się wakacji.

201672380_202576825059675_7887283587722694321_n.jpg