21 czerwca w auli Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Rybackiej odbył się apel z okazji zakończenia edukacji przez uczniów klas III naszego Gimnazjum nr 32 .Uroczystość miała charakter wyjątkowy dzięki licznym osiągnięciom młodzieży w różnych dyscyplinach nauki i sportu.

Imprezę uświetnił swoją obecnością radca ds. edukacji przy Ambasadzie Królestwa Hiszpanii Jose Tamara Espot, który uhonorował specjalnymi nagrodami dziewięciu najzdolniejszych gimnazjalistów z klas dwujęzycznych z językiem hiszpańskim. Następnie pani dyrektor Anna Kowalczyk wręczyła uczniom z najwyższą średnią ocen świadectwa z czerwonym paskiem a ich rodzicom listy gratulacyjne (w kl.3K z rozszerzonym jęz. angielskim były aż 22 osoby wyróżnione!).Wielu z nich to laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty i Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej, m.in. z matematyki, fizyki, geografii, biologii, historii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego, języka polskiego. Wszystkie wspomniane osoby wpisały się do Złotej Księgi Absolwentów, a uczennica z kl.3M - Antonina Bartosiewicz otrzymała zaszczytny tytuł Absolwentki Roku. Warto również podkreślić, że dziesięciu najzdolniejszych gimnazjalistów odebrało niedawno Nagrody Prezydenta Miasta Szczecina. Ponadto podczas ceremonii pożegnalnej zostały wręczone jeszcze inne wyróżnienia oraz medale za osiągnięcia sportowe.

Następnego dnia - 22 czerwca na boisku szkolnym mieliśmy drugi apel z okazji zakończenia roku szk. dla gimnazjalistów klas drugich i licealistów. Pani dyrektor pogratulowała najlepszym osobom wysokich wyników w nauce i konkursach, podkreślając w przemówieniu znaczący sukces naszych koszykarek, dzięki którym szkoła uzyskała VI miejsce w Wielkim Ogólnopolskim Finale Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych Licealiada 2018. W dalszej części uroczystości nauczyciele przekazali nagrody uczniom za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, jak m.in. w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” czy drużynowym turnieju wiedzy o polskich noblistach w literaturze.

Obie uroczystości pożegnalne miały ciekawą oprawę muzyczną, potwierdzającą lingwistyczny charakter naszej szkoły. Alicja Karnacewicz zaśpiewała w języku hiszpańskim piosenki: „Habla si puedes” i „Eterno agosto” Alvaro Solera, a Martyna Rozwadowska w duecie z Olafem Szteke wykonała w języku angielskim utwór „City of stars” z filmu LA LA LAND, przenosząc wszystkich w atmosferę wakacji.

202200091_603509723956311_7967604508379319075_n.jpg