Dnia 26 października br. klasa 1E wraz z panią Brygidą Hajduk – Migdalską udała się do Muzeum Historii Szczecina na wykład i warsztaty  prowadzone przez panią dr hab. prof. Małgorzatę Machałek z Uniwersytetu Szczecińskiego. Tematyka zajęć dotyczyła oblicza wojny. Na początku uczniowie zwiedzili stałą ekspozycję dotyczącą życia codziennego Szczecina w XIX wieku. Następnie zapoznali się z wystawą „Postbellum. O czym nie mówią zwycięzcy?”, która stanowiła punkt wyjścia dla prowadzonych zajęć. Prace artystów wywarły ogromne wrażenie na uczniach i stały się dla nich inspiracją do wykonywanych zadań. Prowadząca w ciekawy sposób przedstawiła młodzieży zagadnienia związane z wojną i jej wpływem na dzieje ludzkości. Zainteresowała uczniów nowymi, dotąd nieznanymi wątkami i skłoniła do refleksji na temat skutków konfliktów zbrojnych. Była to bardzo pożyteczna lekcja historii, zwłaszcza u progu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

202200091_603509723956311_7967604508379319075_n.jpg