Niespełna miesiąc temu rozpoczął się kolejny sezon międzyszkolnych rozgrywek sportowych w koszykówce. Zawodniczki z "Czternastki" po trzykrotnym triumfie w Mistrzostwach Wojewódzkich walczą ambitnie o zachowanie zwycięskiej passy. A ponieważ w sporcie nie ma nic trudniejszego niż utrzymanie się na szczycie przez długi czas, dziewczyny dzielnie odpierają ataki zdeterminowanych rywali. Podążają jednak własną drogą, która doprowadzić ma do upragnionego celu - miana niepokonanych. W obecnym roku szkolnym koszykarki z XIV LO wygrały już trzy mecze pod rząd. Ostatni z nich odbył się na naszej hali sportowej, poprzedzony wyjątkową ceremonią odsłonięcia symbolicznych banerów, upamiętniających sukcesy odniesione w ciągu ostatnich trzech lat. Imprezę uświetniła swoją obecnością pani dyrektor Anna Kowalczyk, a po meczu pogratulowała drużynie z „Czternastki” zwycięstwa nad VI LO z imponującym wynikiem: 63:30.

Zespół wystąpił w składzie: Weronika Baszak, Martyna Kubicka, Oliwia Pyta, Kasia Druciarek, Julia Podwyszyńska, Oliwia Malinowska, Natalia Pyra, Kasia Czapska. Trener: Marcin Szewczyk

201672380_202576825059675_7887283587722694321_n.jpg