Tydzień temu uczniowie kl.3A mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu "Realnie Pomaturalnie", zorganizowanym przez Agencję Rozwoju Metropolii Szczecińskiej Sp. z o.o. przy współpracy z grupą kreatywnych szczecinian. Spotkanie odbywające się w Technoparku „Pomerania” poświęcone było młodzieży kończącej edukację w szkole średniej.Tematyka dotyczyła głównie sposobu wytyczania i odnajdywania celu w życiu, a także skutecznego wykorzystywania własnego potencjału w dalszym rozwoju. Na początku wysłuchaliśmy wykładu motywującego pt. ,,Znajdź siłę’’, prowadzonego przez Łukasza Jakóbiaka - znanego youtubera i autora programu ,,20m2’.Następnie odbył się panel dyskusyjny „ABC Sukcesu”, w którym wystąpili znani szczecinianie, jak Monika Pyrek, Sobota, Aleksander Doba czy ANABI. Wyjątkowi goście opowiedzieli nam o swojej drodze do sukcesu oraz o przeciwnościach, z jakimi musieli się zmagać. W dalszej części spotkania wzięliśmy udział w warsztatach komunikacji, sztuki prezentacji i tworzenia profesjonalnego CV. Dzięki temu zdobyliśmy cenne informacje, jak wykreować własny wizerunek na rynku pracy i jak zaprezentować się przed przyszłym pracodawcą. Zajęcia poprowadziła Marta Cichecka, absolwentka 14 LO w Szczecinie.

Wydarzenie „Realnie Pomaturalnie” uświadomiło nam ogromne możliwości pokierowania własnym rozwojem osobistym i zawodowym.

( Agata Kulpa kl.3A)

202462981_1005028650303757_5847848701161699558_n.jpg