Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/zso2.szczecin.pl/images/phocagallery/2019/pozegnanie_absolwentow/thumbs/phoca_thumb_l_img_2307.jpg'

Dnia 26 kwietnia br. w auli Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich 14 LO. Impreza była miłą okazją do podsumowania pracy naszej młodzieży w ciągu trzech lat oraz refleksji i wspomnień.

Tradycyjnie pani dyrektor Anna Kowalczyk wygłosiła przemówienie i wręczyła świadectwa z nagrodami najlepszym licealistom, a ich rodzicom - listy gratulacyjne. Wśród osób, które osiągnęły najwyższe wyniki w nauce znaleźli się: Mikołaj Sobański (kl.3a) – zdobywca tytułu Absolwenta Roku, Artur Chojnacki (3b), Klaudia Kusa ( 3b), Edyta Pytlińska (3d). Wyróżnieni uczniowie złożyli swoje podpisy w Złotej Księdze 14 LO. W dalszej części ceremonii zostały wręczone nagrody za osiągnięcia w konkurach przedmiotowych i sporcie oraz za aktywność społeczną. Wiele ciepłych słów za wspólnie spędzone lata nauki skierowała do maturzystów przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Hanna Basiak, a następnie przedstawicielka Rady Rodziców - pani Iwona Całus.

Impreza miała również ciekawą oprawę muzyczną. Uczennice klas drugich wykonały znane piosenki, jak: „Jeszcze w zielone gramy” (Julia Kowalska i Adrianna Białek), „We are the people” (Maria Bajda), „Zapamiętaj” (Marta Rokicka i Ola Kowalska), „Time to say goodbye” (Natalia Szulc). Na zakończenie Zuzanna Zych przeczytała fragment „Traktatu moralnego” Czesława Miłosza, wprowadzając absolwentów w refleksje na temat nowych wyzwań w dalszym etapie życia i wartości, którym warto pozostać wiernym.

Drodzy Maturzyści!

Wierzymy, że zawsze będziecie pamiętać o dobrych chwilach spędzonych w naszej szkole.

Niech przyszłość będzie realizacją Waszych marzeń i planów!

202200091_603509723956311_7967604508379319075_n.jpg