W pierwszej połowie września licealiści klas pierwszych wyjechali z wychowawcami na dwudniowy biwak integracyjny do Morynia. Program obejmował ciekawe propozycje edukacyjne i sportowe. Tuż po przyjeździe uczniowie wzięli udział w wykładzie i zajęciach z pierwszej pomocy, które zakończyły się egzaminem. Nie zabrakło także gier zręcznościowych i aktywności w terenie, jak bieg na orientację, układanie wieży z drewnianych desek czy wspinaczka w parku linowym. Wieczorem chętni mogli potańczyć na dyskotece lub pograć w koszykówkę i piłkę nożną.

Drugiego dnia odbyło się zwiedzanie zabytkowej część Morynia. Podczas spaceru z przewodnikiem Aleją Gwiazd, uczniowie usłyszeli ciekawostki historyczne i miejscową legendę o raku. Wprawdzie kapryśna pogoda zaskoczyła z rana ulewą, nikt z zainteresowanych nie zrezygnował z rejsu po Morzysku, w asyście ratowników. Największą jednak atrakcją sportową okazało się pływanie na kajakach i rowerach wodnych. Ta przygoda z żywiołem dostarczyła uczestnikom nowych wrażeń, ale też doświadczenia, jak można wspólnie pokonywać trudności. Chociaż niekóre osoby pechowo przemokły do suchej nitki, wszyscy przywieźli z biwaku fantastyczne wspomnienia i dobry humor.

201128696_934509650452372_3894564202833820256_n.jpg