Na początku marca uczniowie naszego zespołu teatralnego w języku hiszpańskim, pod opieką nauczycieli (Rosa Martos Martinez, Cesar Navarro Pedreno) wzięli udział w ogólnopolskim Konkursie Teatru Szkolnego w Języku Hiszpańskim (Concurso de Teatro Escolar en Espanol), który odbył się w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie. Zaprezentowana współczesna sztuka - „Aqui huele a tigre” (Ruben Garcia Gomez) ma charakter psychologiczny i opowiada o grupie nastolatków z różnych subkultur młodzieżowych. Wśród nich są indywidualiści, m.in. emo, sportsmenka,dresiarz, kujon czy super modnisia, ale też perfekcyjna pani sprzątaczka dbająca o porządek i właściwe zachowanie uczniów. Akcja toczy się w codziennej przestrzeni szkolnej….Występ naszej ośmioosobowej ekipy wzbudził duże zainteresowanie widowni ze względu na tematykę trudnego wieku dojrzewania oraz walory komediowe, jak na przykład w „krwawej scenie” z wykorzystaniem keczupu jako rekwizytu.

Udział w przeglądzie teatralnym był dla wszystkich wyjątkowym doświadczeniem. Ułatwił nie tylko doskonalenie języka hiszpańskiego, ale też poznanie rówieśników o podobnych pasjach, z dwujęzycznych szkół w innych miastach w Polsce.

teatr hiszpanski

Wykonawcy: Patryk Bączkowski (2A), Oliwia Szczap( 1D), Patrycja Szatanik (1 D), Martyna Kubicka (2B), Kinga Krasuska (2D), Zuzanna Seroczyńska (1D), Karolina Bogusławska (3N), Julia Całus (3N)

201672380_202576825059675_7887283587722694321_n.jpg