We wtorek, 19 listopada, klasa 1BG uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych z zakresu profilaktyki zakażeń HIV/AIDS, zorganizowanych przez Państwową Powiatową Stację Sanitarną oraz Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Magdalenę Stachel, kierownika Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE. Przed przystąpieniem do ćwiczeń młodzież wysłuchała wykładu o specyfice wirusa HIV, objawach AIDS i sposobach zapobiegania zakażeniom, wygłoszonego przez panią Małgorzatę Kłys – Rachwalską z Poradni Nabytych Niedoborów Immunologicznych SPWSZ. Na spotkaniu w Sali Rycerskiej UW cenne dla młodzieży były również najnowsze dane statystyczne, dotyczące zakażeń wirusem HIV w naszym województwie i w skali całego kraju. Na zakończenie odbyły się pokazy udzielania pierwszej pomocy, podczas których wszyscy chętni uczniowie mogli trenować swoje umiejętności.

200752461_1167722693732360_1663812666028106600_n.jpg