2 grudnia 2019 roku, w ramach cyklu Spotkania z absolwentami , klasy 1ap, 1fp, 2d i 3a,  uczestniczyły w spotkaniu - warsztacie z absolwentkami naszego liceum, Anną Orecką i Ewą Gorzkowicz. Pierwsza zdała maturę 15, druga 6 lat temu, nie chodziły więc razem do szkoły, ale po latach spotkały się w jednym miejscu pracy. Dzisiaj pracują w firmie infinIT Codelab  /branża programistyczna/. Na stronie internetowej firmy można przeczytać:

„Wśród projektów realizowanych przez naszych specjalistów najważniejszymi są:

• Systemy infotainment dla producentów samochodów segmentu premium,
  • Systemy infotainment budowane w oparciu o inicjatywę Open Source Software
  • Rozwiązania portali internetowych dla rynku nieruchomości,
  • Rozwój systemów wbudowanych (embedded systems development),
  • Systemy diagnostyczne dla producenta odzieży i sprzętu sportowego”

Panie postawiły sobie jasny cel – przekonać młodzież do zainteresowania dziedziną IT. Opowiedziały o tym, jak same trafiły do firmy, jaką przeszły drogę, żeby znaleźć się w miejscu, które zapewnia rozwój i pozwala się spotkać z interesującymi ludźmi. Inspirowały do aktywności;  im wcześniej, tym lepiej dla własnego samorozwoju i przyszłego pracodawcy. Mówiły o tym, że warto włączyć się w wolontariat, zainteresować  praktykami, które proponują firmy, angażować  w różnego rodzaju eventy  czy starać się o zakwalifikowanie do wybranego Europejskiego Programu Edukacyjnego. Nigdy nie wiadomo, która z tych wczesnych aktywności będzie  kluczem do przyszłej kariery zawodowej. Zachęcały młodzież, aby pomyślała o takich kierunkach studiów, które w przyszłości pozwolą  aplikować  do branży IT. Barwnie opowiadały o swojej pracy, która pozwala realizować pasje, zawodowe i nie tylko, a jednocześnie zapewnia satysfakcję finansową.

Na zakończenie absolwentki przeprowadziły symulację rozmowy rekrutacyjnej. Kandydatami do pracy byli: Michał z klasy 1fp i Filip z klasy 3a. Brawo za odwagę występów przed dużym audytorium! Może kiedyś  dołączą do grona programistów.

201128696_934509650452372_3894564202833820256_n.jpg