Uczniowie uczęszczający na zajęcia teatralne w naszej szkole wzięli udział w konkursie zatytułowanym „Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje”, organizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie młodzieży dorobku literackiego Gustawa Herlinga – Grudzińskiego uznawanego za jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku. W setną rocznicę jego urodzin Sejm RP ustanowił autora patronem roku 2019. W uchwale Sejmu z dnia 20 lipca 2018 r. podkreślono, że losy i twórczość G. Herlinga – Grudzińskiego stanowią „świadectwo cierpień i czynów człowieka, któremu przyszło przeżyć czasy totalitarnej przemocy i kryzysu wartości”.

10 grudnia 2019 r. nasi licealiści biorący udział w inscenizacji odebrali główną nagrodę z rąk Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty. Podczas uroczystości uczniowie udzielili pierwszych telewizyjnych wywiadów, a także spotkali się z koleżankami i kolegami, dla których sztuka jest ważną dziedziną życia.

200745116_494230238356988_2436813321850677196_n.jpg