Niedawno z okazji 500. rocznicy śmierci Leonarda da Vinci Samorząd Uczniowski w XIV LO zorganizował konkurs na najciekawszą interpretację plastyczną „Mony Lisy”, bohaterki słynnego obrazu mistrza renesansu. Prawdziwą modelką była prawdopodobnie Lisa di Gioconda – żona jednego z patrycjuszy florenckich. Od kiedy sławny malarz francuskiej awangardy, Marcel Duchamp, domalował Monie wąsy, obraz stał się pretekstem do artystycznej dyskusji.

Nasi licealiści wykonali niezwykłe interpretacje postaci, które świadczą o ich nieograniczonej wyobraźni, kreatywności oraz wrażliwości na sztukę. W finale zaprezentowane zostały 44 prace. Do zwycięzców wyłonionych przez jury (w składzie: uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły) należą:

Zuzanna Kubiak (kl.BG) – I miejsce Joanna Kaczorowska (kl. 3A) – II miejsce Aleksandra Zając (kl. 2C) – III miejsce

Jury postanowiło dodatkowo wyróżnić pracę Tomasza Cyryłowskiego z kl. 2E i Natalii Kusz z kl. 1BP.

Serdecznie gratulujemy!

202462981_1005028650303757_5847848701161699558_n.jpg