W piątek 26 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020. Świadectwa, dyplomy i nagrody zostały rozdane nie podczas uroczystego apelu, ale w kameralnym gronie. Każda klasa spotkała się z wychowawcą o innej godzinie, z zachowaniem dystansu i w maseczkach.

Miniony rok, podobnie jak poprzednie, przyniosły „Czternastce” wiele sukcesów, które wpłynęły na wysokie notowania szkoły w ogólnopolskich rankingach liceów ogólnokształcących. Świadczą o tym publikacje w Newsweeku, Perspektywach, Gazecie Wyborczej, a także zaszczytny tytuł „Złotej Szkoły 2020”. Osiągnięcia edukacyjne są niewątpliwym rezultatem wysokiego potencjału i nakładu pracy naszej młodzieży. Ze względu na wybitne wyniki w nauce w gronie wyjątkowych osób znalazła się m.in. Antonina Bartosiewicz z kl.2e (średnia ocen 5,55!), a także laureaci konkursów przedmiotowych, wyróżnieni Nagrodą Prezydenta Miasta Szczecin: Jakub Masny z 1dg, Gabriela Gawska z 2a, Daria Jaszczak z 1ag. W sekcjach dwujęzycznych natomiast Ambasada Królestwa Hiszpanii przyznała nagrody Klaudii Kędzierskiej, Justynie Klepackiej i Michałowi Stawińskiemu. Spośród licealistów, którzy wpłynęli na dobre imię 14 LO, warto też wymienić tegorocznych maturzystów. Jednym z nich jest Marcin Klag z 3b – dwukrotny finalista w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej i zdobywca tytułu Absolwenta 2020. Z kolei w kategorii Osobowości Roku zwyciężył Filip Jarota z 3a. Nasz wyjątkowy absolwent, od lat trenujący grę w squosha, dwukrotnie zdobył I miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów i Mistrzostwach Polski Juniorów (2019). Jednocześnie jest czołowym zawodnikiem ligowym w rozgrywkach niemieckich „Deutsche Squash Liga”, a po wakacjach planuje studiować w Nowym Jorku, w Saint Lawrence University.  Jak przyznał ostatnio jego wychowawca, pan Marcin Szewczyk: Filip każdy sukces przyjmuje z pokorą, a przy tym dąży do jasno określonego celu, nie przejmując się porażkami. W obecnym trudnym czasie jego postawa może być wzorem dla innych, bo ciężka praca i wiara w siebie są wartościami bardzo potrzebnymi.

Naszym licealistom gratulujemy osiągnięć, a całej społeczności szkolnej życzymy bezpiecznych i udanych wakacji!

200752461_1167722693732360_1663812666028106600_n.jpg