image03Niedawno kl.1b o profilu medycznym wraz z nauczycielką p. Bożeną Jaczewską, miała niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w zajęciach z mikrobiologii na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. W związku z tym projektem, w przeddzień gościła w naszej szkole na lekcji dr n. med. Iwona Wojciechowska-Koszko, która pomogła nam wykonać bazy dla bakterii. Dzięki dużej pomysłowości przygotowaliśmy fascynujący materiał do badań. Zebraliśmy próbki drobnoustrojów m.in. z podeszwy buta, ekranu telefonu, naszych dłoni czy jamy ustnej. Dalszy ciąg eksperymentu odbył się następnego dnia w laboratorium na uczelni. Podążając za wskazówkami pań prowadzących, przez kolejną godzinę wykonywaliśmy trudne zadania z użyciem specjalistycznych mikroskopów. Zwieńczeniem wysiłku było samodzielne ustalenie jakie bakterie znajdują się w naszych preparatach.

Te niecodzienne zajęcia dostarczyły nam wiele emocji i rozbudziły ciekawość naukową.

image01image02

201178778_535976837432923_7897619388778231923_n.jpg