W związku ze zmianami dotyczącymi egzaminu maturalnego 2021 (brak konieczności zdawania egzaminów ustnych, możliwość rezygnacji z egzaminów na poziomie rozszerzonym - Wymagania na egzaminach ) prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

1. Deklaracje maturalne

Zmian w deklaracji maturalnej można dokonywać w szkole nie później niż do 05.02.2021 r. (piątek).

Jeśli zmiany nie zostaną dokonane to:

1. zadeklarowane egzaminy w części ustnej zostaną anulowane z mocy prawa.
  2. absolwent, który nie przystąpi do zdeklarowanego przez siebie egzaminu/egzaminów na poziomie rozszerzonym, na świadectwie będzie miał wpisane 0% i w razie chęci przystąpienia do tych egzaminów w kolejnych latach, będą to już egzaminy płatne.
  3. absolwent, który musi przystąpić do części ustnej egzaminu maturalnego (ponieważ jego wynik jest potrzebny w procesie rekrutacji do wybranej przez niego uczelni zagranicznej), składa w szkole do 05.02.2021 r. załącznik 30 (do pobrania ze strony OKE i CKE).

Więcej informacji na stronie:OKE POZNAŃ

1. Wymagania egzaminacyjne

Poniżej znajduje się zestaw wymagań egzaminacyjnych dotyczących egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2020/2021.

Wymagania egzaminacyjne>>

Z wymaganiami egzaminacyjnymi można się również zapoznać na stronie :

www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wymagania-na-egzaminach-osmoklasisty-i-maturalnym

202200091_603509723956311_7967604508379319075_n.jpg