image11Jak co roku polonezem Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” rozpoczął się w Hotelu Radisson bal studniówkowy tegorocznych maturzystów z naszej szkoły. Po życzeniach i toaście pani dyrektor Anny Kowalczyk na cześć trzecioklasistów rozwinęła się prawdziwa zabawa do rana. Prym wiodła klasa lingwistyczna – 3d, reprezentująca najbardziej charakterystyczny profil „Czternastki”. Na początku uczniowie przygotowali w formie slajdów wspomnienia z wyjazdów edukacyjnych do Hiszpanii. Kolejną częścią ich programu był pokaz tańca pt. „Love story”, do melodii romantycznych w języku angielskim - od stylu retro aż po współczesność. Wśród sporej grupy wykonawców największe uznanie publiczności zdobyli soliści parkietu: Sara Urbańska i Adam Kalinowski.

Stres młodzieży przed maturą jest tak duży, że niektórzy przesądni uczniowie postanowili po raz pierwszy wypróbować mniej znany sposób na zdanie egzaminów w maju. Zgodnie z obyczajem polegał on na niespodziewanym złapaniu pani dyrektor za kolano. Uczyniły to trzy najodważniejsze osoby z kl.3b, gdy konwersowała z nauczycielami na korytarzu. Ten zaskakujący i nieco ryzykowny pomysł wywołał na szczęście dużo śmiechu a także zazdrość części licealistów zatroskanej o swoją przyszłość za sto dni.

image24Podczas imprezy odbyły się również wybory Króla i Królowej Balu (została nią para: Joanna Kawczak i Kacper Lalek) a po północy i konsumpcji tradycyjnego tortu - plebiscyt na Najlepszego Nauczyciela. Zaszczytny tytuł otrzymała pani Małgorzata Majewska, nauczycielka chemii i wychowawczyni kl.3a.

Gratulujemy wyróżnionym uczestnikom balu i trzymamy kciuki za wyniki maturzystów !

202200091_603509723956311_7967604508379319075_n.jpg