Drodzy uczniowie  pragniemy poinformować Was, że wzięliśmy udział w społecznym projekcie Akademia Przyszłości. Działa on od 2003 roku i pomaga dzieciom z różnymi trudnościami, takimi jak brak wiary w siebie czy problemy w szkole. Organizacja kieruje dzieci na odpowiednią ścieżkę w życiu, uczy ich stawiania czoła swoim problemom i podwyższa ich samoocenę. Dzieci otrzymują pomoc Tutora – Wolontariusza, z którym spotykają się raz w tygodniu. Celem takiego opiekuna jest dotarcie do przyczyn trudności dziecka, a następnie pomoc w ich rozwiązaniu. Akademia Przyszłości to przede wszystkim ogromna szansa. Na stronie organizacji znajdują się opisy dzieci czekających na możliwość skorzystania z pomocy Tutora. Koszt jednego indeksu to 1000 złoty. Nie trzeba wpłacać całej sumy, może to być nawet symboliczne 50 złoty. Stąd też większość dzieci ma więcej niż jednego darczyńcę, co tym bardziej motywuje ich do działania. Myśl o tym, że ktoś w nich uwierzył jest dla nich bezcenna.

W tym roku pandemia zmieniła nasze plany mikołajkowe i nie mogliśmy obdarować się świątecznymi drobiazgami. Postanowiliśmy przeznaczyć pieniądze na szczytny cel. Podjęliśmy decyzję o ufundowaniu indeksu dziewięcioletniemu Antkowi, który stał się bliski naszym sercom.                       W sumie udało nam się zebrać 800 złotych, dzięki czemu chłopiec będzie miał zapewnioną opiekę psychologiczno-pedagogiczną. Jego trudności mają zostać zastąpione sukcesami i wiarą w siebie.

Kochani, jest jeszcze wiele dzieci czekających na pomoc, może i Wy zdecydujecie się uczynić ten świat trochę lepszym? Pamiętajcie, dobro wraca.

Klasa 2DG

201178778_535976837432923_7897619388778231923_n.jpg