19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile, do której od trzech lat włącza się nasza szkoła. Licealiści na lekcjach historii poznają bliżej fakty związane z powstaniem w getcie, a także zapoznają się z dodatkowymi źródłami. Ciekawym materiałem okolicznościowym jest m.in. film "Muranów-Dzielnica Północna" czy tekst Anny Bikont pt. "Miłość w getcie. Irena Sendler i Adam Celnikier." Ważnym zadaniem, wykonywanym przez uczniów na zajęciach szkolnych, jest także składanie szablonu żonkila jako symbolu akcji.

Dziękujemy młodzieży i nauczycielom za utrwalanie pamięci o tragicznej przeszłości.

201672380_202576825059675_7887283587722694321_n.jpg