Ostatni raz z moją klasą

Już pożegnać czas mych przyjaciół

Dzisiaj każdy ma swój dorosły świat…

Słowami piosenki w wykonaniu zespołu „Manchester”, rozpoczęło się 30 kwietnia uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III. Z uwagi na sytuację epidemiczną, pożegnanie maturzystów odbyło się wyjątkowo w formie on-line, na platformie Microsoft Teams.

W sentymentalny nastrój wprowadziły też udostępnione na ekranie zdjęcia naszych abiturientów, z pierwszych lat nauki w XIV Liceum Ogólnokształcącym. Były to obrazy z wycieczek klasowych, a także ze szkolnych imprez edukacyjnych i charytatywnych. Po wizualizacji wspomnień, pani dyrektor Anna Kowalczyk wygłosiła do wszystkich uczestników przemówienie. Życząc uczniom sukcesów na maturze i w dalszym życiu, podkreśliła wartość kilkuletniej, wspólnej wyprawy po wiedzę, która była również cennym doświadczeniem dla grona pedagogicznego. W dalszej części spotkania, w imieniu trzecioklasistów głos zabrały: Natalia Grzelczyk i Antonina Wojciechowska. Dziewczęta z nostalgią podzieliły się swoimi wspomnieniami i refleksjami. Za szczególnie cenne uznały wzajemne kontakty z rówieśnikami i nauczycielami w murach „Czternastki”. Krótką mowę skierowała do starszych kolegów przedstawicielka klas II - Julia Szelug. Podziękowała działaczom z Samorządu Uczniowskiego i radiowęzła za przyjaźń oraz współpracę na rzecz szkoły.

Aby tradycji stało się zadość, pani dyrektor zaprezentowała osiągnięcia edukacyjne klas III. W pierwszej kolejności pogratulowała osobom, które uzyskały świadectwa z czerwonym paskiem za wysokie wyniki w nauce. Wśród nich znalazła się uczennica z klasy 3e, o profilu dwujęzycznym z językiem hiszpańskim – Antonina Bartosiewicz, zdobywczyni zaszczytnego tytułu Absolwentki Roku 2020/2021. Nasza abiturientka jest laureatką III miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej i stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Za swoje wybitne dokonania oraz aktywność społeczną na terenie szkoły, została dodatkowo wyróżniona wpisem do Złotej Księgi XIV LO. Słowa uznania usłyszeli również inni trzecioklasiści z dużymi sukcesami w olimpiadach przedmiotowych, a także najbardziej aktywni licealiści z Samorządu Uczniowskiego. Bogatą listę osiągnięć sportowych przypomnieli nauczyciele wychowania fizycznego: pani Bożena Jaczewska i pan Marcin Szewczyk, który podkreślił zasługi walecznych koszykarek w kilkakrotnym zdobyciu Mistrzostwa Szczecina.

Na zakończenie imprezy, ciepłe słowa pożegnalne, z łezką w oku, przekazały swoim podopiecznym panie wychowawczynie, a następnie zabrzmiał dla młodzieży ostatni dzwonek szkolny.

DRODZY MATURZYŚCI !

ŻYCZYMY WAM NA EGZAMINACH POŁAMANIA PIÓR I DUŻO WIARY WE WŁASNE SIŁY ORAZ POWODZENIA W DOROSŁYM ŻYCIU !

201178778_535976837432923_7897619388778231923_n.jpg