W ostatnich miesiącach nasz Samorząd Uczniowski nie ustawał w intensywnych działaniach na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej. Jednym z nich było wzięcie udziału w drugiej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, który powstał z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie zgłosili pięć projektów związanych z nauką i wypoczynkiem:

1. Poszerzenie wiedzy o krajach świata – przygotowanie stoiska tematycznego dotyczącego wylosowanego państwa, które ocenią organizatorzy;
  2. Nagrywamy - zapewnienie uczestnikom szkolnych warsztatów teatralnych dyktafonów cyfrowych, kart SD oraz mikrofonów krawatowych;
  3. Mikroskop z kamerką - zakup mikroskopu z kamerą na lekcje biologii;
  4. Festiwal filmowy – zorganizowanie festiwalu, podczas którego każda klasa przebiera się za postacie z wylosowanego filmu, nagrywa wybraną scenę oraz uczestniczy w warsztatach filmowych;
  5. Siłownia w XIV LO – zakupienie dodatkowego sprzętu do szkolnej siłowni.

W wyniku głosowania przeprowadzonego zdalnie przez opiekunkę SU, panią Magdalenę Samulczyk-Wolską, zwyciężył projekt 3) i 5). Dzięki funduszom przyznanym w ramach MBO, mogliśmy niedawno zakupić do gabinetu biologii nowoczesny mikroskop z kamerką a także powiększyć wyposażenie szkolnej siłowni o nowy sprzęt, jak atlas wielostanowiskowy, stojak na obciążenia, gryf oraz wielofunkcyjny drążek.

201178778_535976837432923_7897619388778231923_n.jpg