Ile razem dróg przebytych?

Ile ścieżek przedeptanych?

Recytacją Pieśni III K.I. Gałczyńskiego w wykonaniu Alicji Łętowskiej z kl. 2gc rozpoczęliśmy 25 czerwca apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021. Po długich miesiącach nauki zdalnej, z radością spotkaliśmy się na boisku Orlik, by podsumować ten wyjątkowy czas i powitać wakacje. Uroczystość prowadzili uczniowie z klasy 2gd: Julia Szelug i Antoni Szostak.

Po wygłoszeniu przemówienia, pani dyrektor Anna Kowalczyk wręczyła świadectwa i nagrody najlepszym licealistom klas I-II, a także wyróżniła kilka osób za stuprocentową frekwencję. Następnie pogratulowała siedmiorgu laureatom Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin za wybitne osiągnięcia edukacyjne. Słowa uznania skierowała również w stronę nauczycieli, którzy przygotowywali ich do olimpiad i konkursów przedmiotowych. Podczas apelu pożegnaliśmy też osoby, które zakończyły w tym roku współpracę z naszą społecznością szkolną: panią Iwonę Całus - przewodniczącą Rady Rodziców, panią Rosę Martos Martinez - nauczycielkę jęz. hiszpańskiego, panią Magdalenę Samulczyk – Wolską - nauczycielkę jęz. obcych oraz pana Wojciecha Jotkę - kierownika administracyjnego. Miłym gestem, akcentującym lingwistyczny charakter 14 LO, były ciepłe życzenia od drugoklasistów dla uczniów i grona pedagogicznego, przekazane w języku polskim, angielskim, hiszpańskim i niemieckim. Na koniec imprezy, w atmosferę upragnionych wakacji wprowadził nas utwór Davida Guetta - Titanium, wykonany na flecie przez Magdalenę Wandoch z kl.2gc, a następnie młodzież udała się do sal na spotkania z wychowawcami.

WSZYSTKIM UCZNIOM I NAUCZYCIELOM ŻYCZYMY UDANEGO ODPOCZYNKU,
SŁOŃCA I RADOŚCI!