wosp2018 1W niedzielę 14 stycznia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - ogólnopolskiej akcji charytatywnej, której głównym celem jest ratowanie życia chorych osób, a w tym roku – w szczególności wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Uczestnictwo 14 LO w WOŚP-ie to już siedemnastoletnia tradycja od 2001 roku. Do Sztabu przychodzą pomagać nawet nasi absolwenci – dziś studenci wyższych uczelni... – wspomina Katarzyna Kuśmirek, nauczycielka historii i jedna z najaktywniejszych pionierek tego wydarzenia w „Czternastce”. „Starsi” wolontariusze czują sentyment do swojej szkoły i mają potrzebę działania dla dobra innych, zaszczepioną im jeszcze w latach gimnazjalnych.

Do udziału w kwestowaniu zgłosiło się ponad 20 uczniów, którzy działali pod kierunkiem Szefowej Sztabu - Małgorzaty Kuszyk i nauczycieli wspierających. Dzięki pomocy Rody Rodziców, Samorząd Szkolny przygotował dla młodzieży gorące napoje i posiłek regeneracyjny, w miłej atmosferze integrujący uczestników. W sumie zebraliśmy imponującą kwotę 14267,42zł, łącznie ze środkami uzysknymi podczas licytacji gadżetów WOŚP-u, przeprowadzonej przed feriami zimowymi.

Brawo dla organizatorów, wolontariuszy i wszystkich osób o przyjaznych sercach!!!

201178778_535976837432923_7897619388778231923_n.jpg