Tydzień temu nasi uczniowie z klas o profilu biologicznym uczestniczyli w dwóch wydarzeniach, zaproponowanych przez szczecińskie uczelnie, w ramach XXI Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki.

W dniach 21 - 22 września, kl. 1B i 2B wzięły udział w wykładzie nt. bakterii oraz w warsztatach, zorganizowanych przez Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Licealiści pod kierunkiem naukowców produkowali galanterię mleczną i poznawali nowe wytyczne tzw. talerza zdrowego żywienia, tworząc dania sprzyjające zachowaniu zdrowia bez wyrzekania się przysmaków. Po zajęciach wszyscy już wiedzieli, na czym polega istota prawidłowego odżywiania i jakie smakołyki można tworzyć dzięki bakteriom.

W piątek 24 września, kl. 3BP udała się na Piknik OZE, przygotowany przez Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska ZUT. Impreza dostarczyła uczniom wielu wrażeń a także rozszerzyła ich wiedzę o alternatywnych źródłach energii. Najbardziej aktywne i zorientowane w tym temacie osoby zdobyły nawet nagrody lub prezenty! W drugiej części programu Katedra Mikrobiologii Stosowanej i Fizjologii Żywienia Człowieka zaprosiła młodzież na wykład pt. „Dieta cud, czy daremny trud?”, podczas którego można było usłyszeć ciekawe porady żywieniowe i rozwiać wątpliwości o tzw. „dietach gazetowych”.

202462981_1005028650303757_5847848701161699558_n.jpg