Z początkiem jesieni wychowawcy klas pierwszych zorganizowali swoim uczniom jednodniowe wycieczki integracyjne. Niektóre wyjazdy stworzyły też możliwość poznania ciekawej okolicy lub zdobycia nowej wiedzy. Niezwykłą lekcję historii przeżyli na przykład licealiści z klasy 1d, udając się 27.09. do Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie (k. Międzyzdrojów), dzięki inicjatywie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, we współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy. Podczas zwiedzania instytucji wyjątkową atrakcją było spotkanie z politykiem, panem Arturem Balazsem, który przybliżył młodzieży zagadnienie obrad Okrągłego Stołu i narodzin demokracji, zachęcając do dyskusji na temat wolności, cenzury czy prawa do strajku.

Dwa dni później uczniowie kl.1d integrowali się na wyjeździe w Trzebawiu, na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Mile spędzony czas w urokliwym plenerze upłynął  na grach i zabawach zespołowych, jak „Koło fortuny”, strzelanie do celu, wspinaczka po ściance czy pełna emocji - drużynowa walka o sztandar.

201178778_535976837432923_7897619388778231923_n.jpg