W dniach 27-29 października maturzyści z klasy 3fg byli na wycieczce edukacyjnej w Krakowie i okolicy. Pierwszego dnia odwiedzili Centrum św. Maksymiliana w Harmężach koło Oświęcimia i obejrzeli wystawę „Klisze Pamięci”, która jest artystycznym świadectwem tragicznych przeżyć obozowych byłego więźnia KL Auschwitz – Mariana Kołodzieja. W następnych dniach uczniowie poznawali z przewodnikiem najciekawsze zabytki Krakowa, jak Stare Miasto z Sukiennicami, Kościół Mariacki, Wzgórze Wawelskie a także żydowską dzielnicę Kazimierz. Po intensywnym zwiedzaniu znaleźli również czas na aktywny odpoczynek w parku rozrywki Energylandia w Zatorze.

Jak przystało na kulturalną stolicę Polski, a także miasto literatury i poezji, Kraków oczarował licealistów bogatą spuścizną historyczną i licznymi śladami twórców Młodej Polski. W Katedrze na Wawelu zaintrygował ich m.in. Dzwon Zygmunta – symbol świetności Polski Jagiellonów, o którym niedawno wspominali na lekcji polskiego, interpretując słowa Stańczyka z „Wesela” S. Wyspiańskiego.

202462981_1005028650303757_5847848701161699558_n.jpg