Dnia 9 grudnia uczniowie klas dwujęzycznych z językiem hiszpańskim (kl. O -1e) uczestniczyli  w naszej szkole w wyjątkowej imprezie. Obejrzeli występ piosenkarki z Barcelony – Anny Colom, której styl nawiązuje do folkowych korzeni muzyki iberyjskiej i latynoamerykańskiej. Wokalistce towarzyszyli instrumentaliści, m.in.: Exequiel Coria (gitara flamenco), Lucas Balbo (perkusja) a także znany saksofonista jazzowy - Sylwester Ostrowski. Na zakończenie koncertu artystka z Wenezueli - Mariana Andreina wykonała popisowy taniec flamenco, w tradycyjnej stylizacji kostiumowej. Do programu naszych gości włączyli się również uczniowie z klasy wstępnej: Sławek Ostrowski i Ula Bytniewska. Zaśpiewali na scenie, razem z zespołem, dwie piosenki w języku hiszpańskim: „Te digo lo que siento” i „De quererte tanto”.

Koncert wzbudził ogromny zachwyt szkolnej publiczności, a wykonawcy zostali nagrodzeni gorącymi brawami. Po występie, w sali konferencyjnej, odbyło się spotkanie z muzykami, podczas którego licealiści mogli porozmawiać o początkach ich kariery zespołowej i codziennej pracy artystycznej w Hiszpanii.

Szczególne podziękowania składamy Panu Sylwestrowi Ostrowskiemu i Szczecińskiej Agencji Artystycznej za zorganizowanie imprezy w naszej szkole, a także za zaproszenie uczniów na warsztaty tańca flamenco.

201128696_934509650452372_3894564202833820256_n.jpg