Dnia 1 lutego br. została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Szczecińskim a XIV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie. Wydarzenie było poszerzeniem wspólnych działań trwających od lat. Obie strony stawiają na współpracę dydaktyczno-naukową, zwłaszcza w zakresie realizacji zajęć w klasach o profilu: technologicznym oraz matematyczno-językowym. Omówiono zasady planowanych działań, a podpisy na umowie złożyli: prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor US, Pani Anna Kowalczyk – Dyrektor XIV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie oraz dr hab. Małgorzata Łatuszyńska, prof. US – Dziekan Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania US. Dzięki zawartej umowie nauczyciele naszej szkoły będą mogli podnosić kwalifikacje zawodowe, a uczniom umożliwiony będzie udział w wybranych zajęciach dydaktycznych (wykładach, seminariach i warsztatach) prowadzonych na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania US. W ramach umowy liceum zobowiązuje się do uczestnictwa w wybranych wydarzeniach organizowanych przez Uniwersytet Szczeciński, a także będzie umożliwiać prowadzenie badań wśród nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców, stanowiących podstawę pisania prac naukowych.

Podczas spotkania w Rektoracie, Pani Dyrektor Anna Kowalczyk podkreśliła, że współpraca z Uniwersytetem Szczecińskim jest bardzo ważna, gdyż wielu naszych absolwentów podejmuje studia na tej uczelni, szczególnie chętnie na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania.

202462981_1005028650303757_5847848701161699558_n.jpg