W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie, uczniowie klasy 2e wraz z wychowawczynią, panią Izabelą Prostecką - Siwy, podjęli inicjatywę zorganizowania w szkole pomocy dla żołnierzy ukraińskich. Działania polegały na zbiórce finansowej i rzeczowej. Licealiści przynieśli potrzebne śpiwory, karimaty, żywność, a za uzbierane pieniądze zakupili lekarstwa. Do akcji przyłączyły się także dwie sąsiednie instytucje przy ul. Kopernika: Wojskowa Służba Wewnętrzna i Wojskowa Komenda Uzupełnień, które wzbogaciły zebrane dary o specjalną odzież wojskową, buty i materiały opatrunkowe. Wszystkie rzeczy zostały zawiezione przez naszych uczniów do punktu zbiórki Tawerna Lwów przy dworcu PKS.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej oraz jednostkom wojskowym za hojność i zaangażowanie w niesienie pomocy humanitarnej!

201128696_934509650452372_3894564202833820256_n.jpg