W marcu br. już po raz piąty uczniowie szkół podstawowych ze Szczecina i regionu brali udział w Wojewódzkim Konkursie Międzyprzedmiotowym w języku angielskim organizowanym przez anglistów naszej szkoły. Od samego początku patronami honorowymi naszego konkursu są Prezydent Miasta Szczecin oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie a laureaci mogą liczyć na dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół średnich.

W finale 25 marca uczestnicy odpowiadali na pytania sprawdzające wiedzę z języka angielskiego, biologii, matematyki, historii, kulturoznawstwa i wiedzy o krajach anglojęzycznych. Ostatecznie laureatami konkursu zostali: Barbara Piela z SP nr 48, Ignacy Kus z SP nr 6 oraz Jagoda Samociuk z SP nr 2 w Gryfinie. Wszystkim finalistom i laureatom wręczono nagrody ufundowane przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Radę Rodziców XIV LO oraz wydawnictwo Express Publishing.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy imponującej wiedzy i dziękujemy za interesujące spotkanie, a uczniów obecnych klas szóstych i siódmych zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

200752461_1167722693732360_1663812666028106600_n.jpg