W sobotę (23 kwietnia) w XIV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi odbył się Dzień Otwarty. Przez kilka godzin naszą placówkę tłumnie odwiedzali kandydaci ze szkół podstawowych, ze Szczecina i województwa.

Przybyli goście, witani i oprowadzani po szkole przez wolontariuszy, zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną i bazą dydaktyczną. Zwiedzając sale lekcyjne, wzięli udział w atrakcjach przygotowanych przez młodzież i nauczycieli. Na przykład w eksperymentach naukowych zademonstrowanych w gabinetach przedmiotów ścisłych. Na fizyce można było zobaczyć m.in. powstawanie fali ciśnieniowej czy doświadczenie z użyciem suchego lodu, na chemii – eksperyment zwany „wykrywaczem kłamstw” i „zegar jodowy”, a na biologii – prowadzić obserwacje mikroskopowe lub powtórzyć wiedzę z anatomii człowieka. Ciekawą ofertę promocyjną przygotowały też nauczycielki języka polskiego, zachęcające do poznania twórczości rodzimych noblistek. Chętne osoby uczestniczyły w zajęciach z prozy Olgi Tokarczuk lub w lekcji czytania wierszy Wisławy Szymborskiej. Dodatkową propozycją była możliwość obejrzenia prywatnej kolekcji komiksów naszej uczennicy z kl.1a Wiktorii Majewskiej oraz wystawy dorobku poetyckiego Hani Korzeb z kl.3dg, która od kilku lat zdobywa wyróżnienia w konkursach literackich. Najwięcej kandydatów do „Czternastki” wykazało zainteresowanie nauką w klasach o profilu matematyczno-technologicznym i dwujęzycznym. Przy okazji rozmów z nauczycielami języków obcych, zwiedzający mogli zdegustować potrawy hiszpańskie, sprawdzić się w konkursie wiedzy o Hiszpanii, a także obejrzeć relację multimedialną z wyjazdów edukacyjnych naszych licealistów do Wielkiej Brytanii. Wśród wielu atrakcji humanistycznych dużym powodzeniem cieszyły się również gry i zabawy historyczne oraz prezentacja o przeszłości Szczecina.

Mamy nadzieję, że wielu gości przybyłych na Dzień Otwarty 14 LO zasiądzie w ławach naszej szkoły po wakacjach.

201672380_202576825059675_7887283587722694321_n.jpg