Dnia 28 kwietnia w sali wykładowej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III, ostatniego rocznika po gimnazjum. Po odśpiewaniu hymnu narodowego i powitaniu gości, głos zabrała pani dyrektor Anna Kowalczyk, życząc wszystkim absolwentom powodzenia na egzaminie maturalnym i wspaniałej dorosłości. Z sentymentem wspomniała też o licealistach, którzy sześć lat temu rozpoczęli naukę w naszym Gimnazjum nr 32 z Oddziałami Dwujęzycznymi, gdyż wielu z nich przyniosło nauczycielom „Czternastki” powód do dumy. Z dużą życzliwością żegnała maturzystów również przedstawicielka Rady Rodziców, pani Mirosława Hordy. Następnie ofiarowano nagrody trzecioklasistom, którzy odnieśli sukcesy w konkursach przedmiotowych, olimpiadach i sporcie. Wśród nich należy wymienić stypendystkę Prezesa Rady Ministrów – Zuzannę Sznajder – Kusiak oraz sporą grupę utalentowanych fizyków, podopiecznych pani dr Anety Miki. Wyjątkowe wrażenie wywołało także wystąpienie laureatki konkursów literackich Hani Korzeb, gdy ze wzruszeniem przeczytała przed audytorium swoje wiersze.

W dalszej części imprezy, pani dyrektor wręczyła nagrody i świadectwa z czerwonym paskiem najlepszym licealistom, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Każdy z wyróżnionych złożył honorowy podpis w Złotej Księdze XIV LO. Po rozdaniu świadectw pozostałym absolwentom, krótką mowę pożegnalną, w imieniu maturzystów, wygłosiła  – Julia Szelug (zdobywczyni tytułu Absolwentki Roku 2022) oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego. Na zakończenie gospodarze klas III i wychowawcy otrzymali pamiątkowe zdjęcia, a dyrekcja szkoły i nauczyciele bukiety kwiatów - w podziękowaniu za trud i poświęcenie. Imprezę uświetnił występ instrumentalny uczniów z klasy wstępnej - Uli Bytniewskiej-Judasz i Sławka Ostrowskiego, którzy wykonali dwa nastrojowe utwory: „Łabędź” (Camille Saint-Saens) i „All of me” (John Legend).

DRODZY ABSOLWENCI!

ŻYCZYMY WAM WIARY WE WŁASNE MOŻLIWOŚCI, ABY EGZAMIN MATURALNY BYŁ DLA WAS UDANYM WSTĘPEM W DOROSŁE ŻYCIE.

ZA WSZYSTKICH TRZYMAMY MOCNO KCIUKI!

201128696_934509650452372_3894564202833820256_n.jpg