zdjDnia 2 czerwca gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Ambasady Królestwa Hiszpanii - panią Obdulię Taboadela, Radczynię ds. Edukacji, pana Jose Ramoóna Horrillo Estrella – Doradcę ds. Edukacji, a także przedstawicielki Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty, panią Alinę Przerwę – Dyrektora Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego oraz panią Marlenę Kościńską – Starszego Wizytatora. Z tej okazji, w sali konferencyjnej, uczniowie klas dwujęzycznych zademonstrowali swoje postępy w nauce języka hiszpańskiego, a także wiedzę o kulturze Hiszpanii. Na początku spotkania klasa wstępna omówiła prezentację multimedialną, dotyczącą wybranych tematów realizowanych na zajęciach z panią Noelią de la Torre, w różnych formach pracy. Wśród nich były m.in. ćwiczenia w tłumaczeniu na język hiszpański biografii sławnych Polek oraz przepisów z kuchni polskiej, pisanie listów i kartek świątecznych do uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły Villa Blanca w Madrycie, jak również redagowanie recenzji książek, ulubionych przez młodzież. W dalszej kolejności licealiści z klasy 2e pokazali slajdy ze swojej wycieczki do Andaluzji w 2021 roku. Wyjątkowym zadaniem była recytacja, napisanych przez nich wierszy o tematyce miłosnej, które powstały dzięki inspiracji twórczością wybitnego romantycznego poety Gustavo Adolfo Becquera. Na zakończenie dziewczęta z klasy 1e opowiedziały o osobliwościach kuchni hiszpańskiej, a następnie zaprosiły gości do degustacji kilku dań regionalnych.

200752461_1167722693732360_1663812666028106600_n.jpg