zak1Za nami rok szkolny pełen emocji, a przede wszystkim intensywnej nauki, także zdalnej. Mimo zawirowań związanych z pandemią, mogliśmy jednak przez dłuższy czas przebywać w murach „Czternastki”, ciesząc się bezpośrednim kontaktem z rówieśnikami i nauczycielami. Uroczyste zakończenie kolejnego etapu edukacji świętowaliśmy w upalny piątek, 24 czerwca, na boisku „Orlik”. Na początku apelu pani dyrektor Anna Kowalczyk wręczyła najlepszym licealistom świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody (aż 51 wyróżnień!). Szczególne słowa uznania skierowała też do osób uhonorowanych Nagrodą Prezydenta Miasta Szczecin. Wśród uczniów klas I-III po szkole podstawowej najwyższą średnią ocen – 5.54 uzyskała Zuzanna Młynarczak z kl. 3ap. Warto dodać, że ostatni rok szkolny upłynął również na zmaganiach w konkursach przedmiotowych i olimpiadach, do których nasi licealiści przystąpili bardzo licznie. O znaczeniu tego wysiłku wspomniała w swojej przemowie przewodnicząca Rady Rodziców, pani Mirosława Hordy. W dalszej części imprezy zostały przywołane osiągnięcia sportowe młodzieży, uświetnione widowiskowym układem gimnastycznym w wykonaniu Amelii Morawian z kl. 2e. Dyplomy i gratulacje za sukcesy w szczecińskiej Licealiadzie odebrały nasze siatkarki oraz chłopcy z drużyny piłki nożnej. Miłym akcentem wprowadzającym w atmosferę beztroskiego lata były recytacje wierszy współczesnych, w interpretacji Artura Żywiołka i Wiktorii Majewskiej z kl.1a, a także występ muzyczny Uli Bytniewskiej i Sławka Ostrowskiego z klasy wstępnej, z utworem At last.

I tak całoroczny wysiłek całej braci XIV LO został nagrodzony czasem długiego wypoczynku, jak usłyszeliśmy w przywołanym utworze Juliana Przybosia Lipiec:

Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie, drży powietrze po ich śmigłym zniku. Wakacje, panie profesorze!

WSZYSTKIM UCZNIOM I PRACOWNIKOM SZKOŁY
ŻYCZYMY PIĘKNYCH, SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI.

zak2

201178778_535976837432923_7897619388778231923_n.jpg