Warto znać przepisy, gdyż jak mówi łacińskie przysłowie: Ignorantia iuris nocet (Nieznajomość prawa szkodzi). W tym roku XIV LO z OD w Szczecinie przystąpilo do Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Adwokaci rozjaśniają prawo" Jest to projekt edukacyjny organizowany przez Naczelną Radę Adwokacka i Komisję Edukacji Prawnej NRA.

Pierwsze lekcje odbyły się już we wrześniu i potrwają do końca października. Cenną wiedzę prawnicza zdobywają uczniowie klas II oraz uczniowie klas, realizujących rozszerzony program nauczania przedmiotu wiedza o społeczeństwie. Meandry prawa rozjaśniają młodzieży adwokaci i aplikanci z Izby Adwokackiej w Szczecinie. Uczą, jak uniknąć zagrożeń, opowiadając między innymi o bezpiecznym korzystaniu z zakupów online, poszanowaniu i ochronie praw autorskich oraz dóbr osobistych.

201672380_202576825059675_7887283587722694321_n.jpg