zdj1W dżdżysty, sobotni poranek, 15 października, grupa kilkunastu uczniów naszej szkoły, pod opieką pana Rafała Spręgi, pojechała na jednodniową wycieczkę do Chociwla. Celem wyjazdu było wzięcie udziału w ćwiczeniach na strzelnicy Stowarzyszenia „Batalion”. Około godzinna podróż pociągiem upłynęła nam w bardzo dobrych humorach. W miasteczku, gdy dotarliśmy do strzelnicy, instruktor zapoznał nas z regulaminem obiektu oraz z informacją, dotyczącą bezpiecznego posługiwania się bronią. Po przeszkoleniu padły pierwsze strzały. Na początku z karabinka bocznego zapłonu, z użyciem naboi kalibru .22LR. Chętni mogli skorzystać również z „mocniejszej” amunicji, gdyż na strzelnicy dostępny był popularny „kałach” oraz karabin Ruger M77 w kalibrze 7,62x39mm. Podczas treningu były omawiane i korygowane nasze podstawowe błędy, dzięki czemu wyniki na tarczach poprawiały się.

Po zajęciach, w pobliskim plenerze, miło spędziliśmy czas przy ognisku, piekąc kiełbaski, śpiewając pieśni historyczne i dzieląc się wrażeniami z nabytych umiejętności strzeleckich. W niedalekim czasie mamy w planach kolejny szkolny wyjazd, na który czekamy z niecierpliwością.

Pragniemy również podziękować wszystkim współorganizatorom tego wydarzenia, w szczególności Panom: Leszkowi, Grzegorzowi ze stowarzyszenia Obrona Narodowa.pl i p. Dariuszowi ze Stowarzyszenia „Batalion”, za umożliwienie uczniom XIV LO w Szczecinie skorzystania ze strzelnicy.

zdj2 zdj3
zdj4 zdj5