Miło nam poinformować, że Gabriela Tomaszewska z klasy 4d została laureatką II miejsca w Ogólnopolskim Kryminalnym Konkursie Literackim, organizowanym przez Wydawnictwo Zielona Sowa, polski serwis internetowy Lubimyczytać.pl i platformę Legimi. Nagrodą dla wyróżnionych osób jest książkowa publikacja ich utworów oraz czytnik e-booka. Gabrysia od lat fascynuje się literaturą detektywistyczną. Począwszy od kryminałów mistrzów tego gatunku, jak Agatha Christie i Arthur Conan Doyle, skończywszy na książkach bliższych naszym czasom. Najbardziej ceni sobie thriller psychologiczny Alexa Michaelidesa Pacjentka i powieść Nieznajomy Harlana Cobena. Nasza licealistka nazywa siebie „humanistycznym ścisłowcem”, który jak Sherlock Holmes lubi szukać powiązań między drobiazgowymi faktami i rozwiązywać zagadki. Po maturze planuje ukończenie własnej powieści fantastycznej, którą pisze od dwóch lat.

Gratulujemy Gabrysi wyróżnienia i życzymy kolejnych osiągnięć literackich

200752461_1167722693732360_1663812666028106600_n.jpg