xuW dniach 23-25 listopada br. nasi licealiści - Hanna Łuczak i Przemysław Słowik wzięli udział w VII edycji Ogólnopolskiej Konferencji Samorządów Uczniowskich, zorganizowanej przez V LO w Szczecinie. W wydarzeniu uczestniczyła młodzież ze szkół szczecińskich a także z innych miast w Polsce. Podczas trzydniowego spotkania uczniowie opracowywali w zespołach projekty samorządowe, korzystali również z interesujących warsztatów i wykładów. Mieli więc okazję poznać ciekawe zagadnienia związane m.in. z budowaniem zespołu, perswazją i manipulacją czy tematem mediów społecznościowych w kontekście prawa. Przedstawiciele 14 LO pracowali nad projektem dotyczącym rozwoju artystycznego młodzieży oraz sposobów udzielania potrzebującym osobom pomocy psychologicznej. Dzięki udziałowi w konferencji podnieśli swoje kompetencje w zakresie komunikacji i współpracy z samorządami w innych szkołach. Zainspirowani nowymi pomysłami z pewnością wykorzystają zdobytą wiedzę w działaniach na rzecz społeczności „Czternastki”.

202200091_603509723956311_7967604508379319075_n.jpg