Dnia 13 grudnia licealiści z klasy 2e, pod opieką pani Agnieszki Kacały, odwiedzili Oddział Okręgowy Narodowego Banku Polskiego w Szczecinie, w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości. NBP ma wyłączność na emisję polskiego złotego, stąd uczniowie zdobyli dużo informacji z tego zakresu. Zapoznali się z historią pieniądza oraz z czynnościami wykonywanymi w banku. Miedzy innymi odbyli praktyczne zajęcia przy sprawdzaniu autentyczności banknotów. Ponadto dowiedzieli się, jak wygląda ich sortowanie, polegające na wycofywaniu z obiegu egzemplarzy zniszczonych. Poznali mechanizację tych prac, a także elektroniczne możliwości obsługi rachunków bankowych, w tym przelewów gotówkowych wykonywanych w czasie rzeczywistym. Na koniec lekcji uczniowie obejrzeli monety kolekcjonerskie, wydawane dla upamiętnienia ważnych wydarzeń i  postaci. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród zbieraczy i są również wykorzystywane w celach edukacyjnych.

200752461_1167722693732360_1663812666028106600_n.jpg