W dniach 26 – 27 marca odbyła się w naszej szkole kolejna edycja imprezy - Dni Humanisty, przygotowana wraz z uczniami przez nauczycieli historii i języka polskiego. W pierwszym dniu poświęconym tematyce historycznej, młodzież licealna wzięła udział w wykładzie i dyskusji pt. „Bohaterowie walczący o niepodległość Polski”, które poprowadził pracownik IPN-u pan Maciej Frycz. Zajęciom towarzyszyła wystawa okolicznościowa związana z zagadnieniem „żołnierzy wyklętych”. Następny, polonistyczny dzień imprezy rozpoczął się akcją czytania książek we wszystkich klasach, na początku każdej lekcji. Tytuły utworów - od powieści obyczajowych po fantasy, były propozycjami uczniów. Jednak najważniejszym wydarzeniem okazał się drużynowy turniej wiedzy o życiu i twórczości polskich noblistów w literaturze. Gimnazjaliści i licealiści podzieleni na zespoły odpowiadali na pytania dotyczące H. Sienkiewicza, W. Reymonta, W. Szymborskiej i Cz. Miłosza. Konkurs wzbogacił znacznie wiedzę zawodników, gdyż zagadnienia wymagały dobrej znajomości biografii pisarzy i miały charakter specjalistyczny. Niektórzy przyznali, że nigdy nie zapomną czym jest ekfraza W. Szymborskiej lub jak wyglądał warsztat pisarski W. Reymonta pod koniec jego życia. Po konkursie, w sali konferencyjnej można było obejrzeć wystawę nt. polskich noblistów, wykonaną przez uczniów.

I miejsce w turnieju zajęła drużyna w składzie: Edyta Pytlińska, Malwina Wasilik, Jakub Żelepień, Sara Dzido, Zuzanna Makuch, Weronika Nykiel, Weronika Dziejko, Melanie Barczak, Wiktoria Kowalewska.

WIELKIE GRATULACJE ZWYCIĘZCOM ! ! !

201672380_202576825059675_7887283587722694321_n.jpg