27 kwietnia w auli Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego odbyło się uroczyste pożegnanie klas trzecich 14 LO. Po przemówieniu pani dyrektor Anny Kowalczyk wychowawcy wręczyli swoim podopiecznym świadectwa ukończenia szkoły, a uczniowie z najwyższą średnią ocen wpisali się do Złotej Księgi Absolwentów. Podczas apelu zostali też wyróżnieni licealiści, którzy mieli znaczące osiągnięcia w nauce i w sporcie. Wśród nich troje finalistów Olimpiady Wiedzy Ekologicznej z kl. IIIb: Edyta Dereń (wybrana Absolwentką Roku, finalistka Olimpiady Wiedzy o Podatkach i dwukrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów), Michał Kośmicki (trzykrotny finalista OWE i stypendysta Ministra Edukacji Narodowej) oraz Marcin Popławski.

W dziedzinie języka angielskiego zostali natomiast nagrodzeni uczniowie z kl.3d o profilu lingwistycznym: Berenika Szycko - za zajęcie II miejsca w Konkursie Literackim „All about…ideal education” (kategoria poezji) i Paweł Góra - za bardzo dobre wyniki z j.angielskiego i nieszablonowe myślenie.

Szczególnie liczną grupą wyróżnionych abiturientów byli uczniowie uzdolnieni w różnych dziedzinach sportu. Największą indywidualnością okazała się Joanna Kawczak z kl.3a, wybrana Sportowcem Absolwentów rocznika 2015/18. W Mistrzostwach Szczecina zdobyła takie laury jak: złoty medal na ergometrze wioślarskim, brązowy – w sztafecie pływackiej, trzykrotnie złoty medal w pchnięciu kulą. Nasza uczennica reprezentowała również szkołę w piłce siatkowej i zdobyła brązowy medal w tenisie stołowym, w rozgrywkach szkół ponadgimnazjalnych. Do grona wyróżnionych z tej samej klasy należą jeszcze: Magdalena Przystawska (złoto, srebro i brąz w biegu na 100m, brąz w sztafecie pływackiej), Oktawia Lewandowska (złoto w biegu na 400m, brąz w sztafecie pływackiej) oraz Dominik Łajdecki (brąz w biegu na 400m i w sztafecie olimpijskiej). Ponadto nagrody przyznano Mistrzyniom Województwa Zachodniopomorskiego w koszykówce (Maja Mańkowska, Pola Witków, Monika Piątas – kl.3d) oraz reprezentantom drużyny w piłce ręcznej z kl.3a (Kacper Lalek, Marcel Macieszonek, Mateusz Sławiński za IV msc. w Szczecinie), którzy dodatkowo zasłużyli się w piłce siatkowej, przy wsparciu Piotra Klimaszewskiego (3d) i Przemysława Gumowskigo (3a).

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na egzaminach i w dalszej drodze edukacyjnej!

202200091_603509723956311_7967604508379319075_n.jpg