Tak niedawno witaliśmy wakacje, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania. We wtorek, 1 września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/22. Imprezę na boisku „Orlik” poprowadzili uczniowie z kl. III: Julia Szelug i Antoni Szostak.

Apel rozpoczęli wspomnieniem 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej, przy nastrojowej muzyce Beethovena. Słowa poetyckie recytatorki: „Sześć długich zim, pięć długich lat szła światem wojna, żłobiła ślad…” przybliżyły grozę najtragiczniejszego wydarzenia XX wieku i ataku wojsk hitlerowskich na Polskę. Pamięć o uczniach, którzy nie mogli we wrześniu 1939 roku bezpiecznie zasiąść w szkolnych ławkach, uczciliśmy minutą ciszy. W dalszej części uroczystości pani dyrektor Anna Kowalczyk powitała oficjalnie całą społeczność „Czternastki” i przedstawiła nowych nauczycieli. Życząc wszystkim, by z nowym zapasem sił wykorzystali jak najlepiej dziesięć miesięcy nauki, przypomniała także o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa, w związku z epidemią koronawirusa. Na zakończenie, prowadzący apel skierowali szczególne słowa wsparcia do pierwszoklasistów, którzy tłumnie wstąpili w szeregi braci uczniowskiej 14 LO.

WSZYSTKIM LICEALISTOM, NAUCZYCIELOM I PRACOWNIKOM SZKOŁY ŻYCZYMY ZDROWIA, OPTYMIZMU, WYTRWAŁEGO REALIZOWANIA CELÓW ORAZ SOKCESÓW W NAUCE I PRACY!

200752461_1167722693732360_1663812666028106600_n.jpg