Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

WYMIANY MŁODZIEŻOWE

Developed in conjunction with Joomla extensions.

PEDAGOG/PSYCHOLOG

SECCIóN BILINGüE

1 września , na boisku „Orlik” XIV LO odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Po odśpiewaniu hymnu narodowego wraz z solistą - Sławkiem Ostrowskim z kl. 1e, uczniowie prowadzący apel przypomnieli zebranym o przypadającej w tym dniu 83. rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę, w 1939 roku i wybuchu II wojny światowej. Pamięć o tych, którzy w tamtym okresie oddali życie za ojczyznę uczciliśmy minutą ciszy. Atmosferę tragicznych wydarzeń zaakcentowały także recytatorki poezji wojennej – Natalia Możdżyńska (kl.2d ) i Justyna Sztuk (kl.2b) oraz pasjonaci historii, pod dowództwem Czcibora Górewicza z kl.4c.

Oficjalnego otwarcia nowego roku nauki dokonała pani dyrektor Anna Kowalczyk. W swoim przemówieniu szczególną uwagę poświęciła uczniom klas pierwszych, życząc im wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i nowych doświadczeń, w murach „Czternastki”. Nie zabrakło także słów wsparcia, skierowanego pod adresem licealistów klas IV, którzy w maju 2023 roku przystąpią do nowego egzaminu maturalnego. Na zakończenie uroczystości głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, pani Mirosława Hordy, podkreślając znaczenie wspólnych intencji i działań uczniów, nauczycieli oraz rodziców w dążeniu do osiągnięć edukacyjnych naszych podopiecznych.

WSZYSTKIM LICEALISTOM, NAUCZYCIELOM I PRACOWNIKOM SZKOŁY ŻYCZYMY DUŻO TWÓRCZEJ ENERGII W REAZLIZOWANIU SWOICH ZADAŃ I AMBICJI.

WSPÓŁPRACA

SREBRNA SZKOŁA 2023

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

200745116_494230238356988_2436813321850677196_n.jpg

XIV LO