DHDnia 17 maja rozpoczęły się Dni Hiszpańskie, zorganizowane przez Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego na filologii hiszpańskiej. W inauguracji tej imprezy uczestniczyli uczniowie XIV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi, zaproszeni przez koło naukowe Puerta del Sol. W programie były m.in. wywiady z pracującymi na US Hiszpanami na temat ciekawostek regionalnych w ich kraju, występy artystyczne studentów oraz degustacja potraw hiszpańskich. Młodzież z „Czternastki” wzięła także udział w konkursie wiedzy o Hiszpanii, zdobywając, ex aequo ze szkołą z Białogardu, pierwsze miejsce. Sukces naszej reprezentacji zawdzięczamy uczniom klasy wstępnej: Ani Toporek i Sławkowi Ostrowskiemu, którym serdecznie gratulujemy.

201672380_202576825059675_7887283587722694321_n.jpg