HamletPod koniec września w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych, uczniowie z „Czternastki” obejrzeli w Multikinie Galaxy najbardziej znaną tragedię Williama Szekspira „Hamlet” (reż. Lyndsey Turner). Seans był propozycją National Theatre Live, transmitującego do zagranicznych kin przedstawienia teatrów brytyjskich.

Sztuka wywarła duże wrażenie na licealistach ze względu na pomysłowość inscenizacyjną i wysoki poziom gry aktorów. Największe uznanie wzbudził Benedict Cumberbatch, odtwórca Hamleta. Artysta ten, popularny m.in. dzięki roli Sherlooka Holmesa w serialu BBC a ostatnio nominowany do Oskara, znakomicie pokazał wewnętrzną walkę młodego idealisty uwikłanego w dylematy etyczne. Duże poruszenie wywołała też kreacja Sian Brooke jako Ofelii. Aktorka w sugestywny sposób przybliżyła psychologiczny portret dziewczyny, bliski współczesnym nastolatkom. Spektakl nawiązuje do dzisiejszej rzeczywistości w wielu aspektach. Dzięki temu młodzież lepiej zrozumiała sens Hamletowskiego pytania: „Być albo nie być?”.

Obejrzenie transmisji sztuki na dużym ekranie pomogło naszym uczniom sprawdzić znajomość języka angielskiego i przygotować się do lekcji języka polskiego o twórczości Szekspira.

202200091_603509723956311_7967604508379319075_n.jpg