P1090781W dniach 9-16 października licealiści z XIV LO przy ulicy Kopernika wybrali się w ramach projektu wymiany szkolnej do Segowii w Hiszpanii. Partnerem wymiany była szkoła średnia im. Marii Moliner w Segowii. Było to już drugie spotkanie uczniów tych szkół, ponieważ w czerwcu gościliśmy uczniów hiszpańskich w naszych domach.

W Segowii strona hiszpańska przygotowała atrakcyjny program wizyty. Nasi uczniowie między innymi mogli podziwiać słynny akwedukt z czasów rzymskich, byli w teatrze, w dawnych zamkach i pałacach królewskich, w zachowanych średniowiecznych miasteczkach, a także w górach Guadarrama. Jeden dzień został przeznaczony na zwiedzanie Madrytu, gdzie oczywiście nie mogło zabraknąć Museo del Prado, Pałacu Królewskiego, Museo Reino Sofia, i dla fanów piłki nożnej stadion Realu Madryt.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na kolejną wymianę już w czerwcu przyszłego roku.

202200091_603509723956311_7967604508379319075_n.jpg